جریمه دانشگاههایی که متقاضیان بورسیه را پذیرش نکردند

با توجه به عدم پذیرش متقاضیان راتبه «بورسیه» در برخی دانشگاه‌ها مقرر شد؛ تا به این دانشگاه ها در آن رشته بورسیه تا مدت ۵ سال سهمیه‌ای اختصاص پیدا نکند.

به گزارش ساینس لب به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۰۰ هیات عالی جذب اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه افراد معرفی شده برای عضویت در هیات اجرایی و کارگروه صلاحیت عمومی دانشگاه جهرم، ملایر، منابع طبیعی گرگان، فرماندهی و ستاد آجا، یاسوج، شهرکرد، فرهنگیان، کوثر اسفراین، علوم پزشکی اراک، علوم پزشکی قزوین، علوم پزشکی همدان، علوم پزشکی ایلام، علوم پزشکی سمنان، علوم پزشکی لرستان و علوم پزشکی مازندران موفق به کسب رأی اعتماد اعضای هیات عالی جذب شدند.

در ادامه جلسه اعضاء با توجه به عدم پذیرش متقاضیان راتبه «بورسیه» در برخی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مقرر کردند تا به ‌منظور الزام این دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نسبت به پذیرش این افراد برای دانشگاه‌هایی که در همان رشته راتبه اعلام نیاز می کنند به مدت ۵ سال سهمیه‌ای اختصاص پیدا نکند.

دستور بعدی جلسه ۲۰۰ هیات عالی جذب اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، بررسی درخواست هیات مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر تسهیل در روند تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر دانشگاه‌ها به عضویت در هیات‌علمی بود که پس از بحث و بررسی اعضاء مقرر شد تا با توجه به احکام مندرج در برنامه ۵ ساله ششم توسعه این موضوع حل‌وفصل شود.

شناسه: 20300 ________ تاریخ خبر: 25 آبان 1396

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

آگاهی رسانی
avatar