تقلب علمی و عدم تدوین آیین نامه یا طرح مقابله با آن

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت:فرصت دولت برای تدوین آیین نامه اجرایی مقابله با تقلب علمی چند هفته است که تمام شده است.

برنامه خبر ۲۰ شبکه چهار به حذف ۲۶ مقاله ایرانی از انتشارات الزویر و به قانون پیشگیری و مقابله با تقلب علمی پرداخت که دراین خصوص چه تمهیداتی را پیش بینی کرده است.

سید حمایت میرزاده، عضو کمیسیون آموزش مجلس دراین خصوص گفت: قانون پیشگیری و مقابله با تقلب علمی یک قانون جامع است که هم تولیدکنندگان و هم استفاده کنندگان را در برمی گیرد.

وی ادامه داد: در گذشته برای استفاده کنندگان چندان قوانین شفافی پیش بینی نشده بود که اکنون این قوانین پیش بینی شده است، در رابطه با پیشگیری نیز  قوانینی آمده است که کلاس ها و کارگاه‌های آموزشی در دانشگاه ها برای کارکنان، دانشجویان و اساتید دراین خصوص برگزار شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس افزود: این قانون مشخص کرد که دولت ۳ ماه فرصت دارد آیین نامه اجرایی این قانون را بنویسد که دو سه هفته است که این فرصت تمام شده و ما انتظار داریم وزارتخانه های علوم و بهداشت طبق قانون با هماهنگی وزارت دادگستری آیین نامه اجرایی این قانون را نوشته و در هیات دولت مصوب و برای اجرا به دانشگاه ها ابلاغ کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشکل درقانون نیست بیشتر در اجرای قانون است باید یک مقدار عزم بیشتری داشته باشیم. تا کنون باید این آیین نامه به اتمام رسیده و برای اجرا  ابلاغ می شد اکنون شاید ۳ الی ۴ ماه هم به طول انجامد تا در هیات دولت تصویب شود.

میرزاده افزود: همین الان هم تولیدکنندگان به صورت آشکارا مرتکب جرم می شوند./ مهر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

آگاهی رسانی
avatar