آشنایی و معرفی آزمون زبان انگلیسی MSRT وزارت علوم، منابع، تعداد و بودجه بندی سوالات

همانگونه که مستحضرید ارائه مدرک زبان معتبر در دوره دکتری قبل از آزمون جامع برای دانشجویان دکتری امری بدیهی است. لذا آزمون های متنوعی به منظور ارزیابی سطح زبان داوطلبان در سطح ملی یا بین المللی  برگزار می گردد که تافل و IELTS از جمله مشهورترین این آزمون ها می باشند.

به گزارش ساینس لب، در ایران نیز وزارت علوم، دانشگاه ها و برخی موسسات به برگزاری چنین آزمون هایی اقدام نموده اند. MSRT عنوان آزمون زبان انگلیسی وزارت علوم می باشد که در ادامه به معرفی آن پرداخته خواهد شد.

MSRT آزموني براي ارزيابي مهارت زبان انگليسي داوطلبان مي باشد و مخفف Ministry of Science Research and Technology است.

آزمون در سال 10 بار برگزار می شود و شرکت در آزمون محدودیت ندارد و در صورت عدم قبولی در یک دوره می توان در دوره های بعدی نیز ثبت نام کرد ولی داوطلبانی که نمرات انها بالاتر از 75 باشد تا یکسال نمی توانند در ازمون شرکت نمایند چون ظرفیت ازمون فوق برای مراکز دانشگاهی و آموزشی بوده و آخرین حد نصاب مراکز فوق نمره 70 می باشد . ضمنا" در ثبت نامهای همزمان چون فاصله بین دو آزمون نزدیک به هم می باشد داوطلبان فقط اجازه شرکت در یک آزمون دارند.

تعداد سوالات و مقدار زمان پاسخ گویی

تعداد 100 سوال می باشد: 30 سوال شنیداری (زمان پاسخگویی بعد از اتمام cd که معمولا" بین 30 تا 35 دقیقه می باشد) ، 30 سوال گرامر(زمان پاسخگویی 20 دقیقه) و 40 سوال درک مطلب (زمان پاسخگویی50 دقیقه ). اخیرا دفترچه سوالات در دو مرحله برای شنیداری جدا و برای دو مهارت دیگر دفترچه جدا در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

فرایند ثبت نام و دریافت کارنامه

جهت دريافت و ثبت نام كارنامه نياز به مراجعه حضوري نمي باشد داوطلبان مي توانند بعد از دريافت كارنامه از داخل پرو فايلشان قسمت دريافت كارنامه آنرا به دانشگاهها و مراكز آموزش عالي ارائه نمایند.

نکته 1: نتایج یک هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام و بعد از اعلام نتایج داوطلبان می توانند کارنامه را از پروفایلشان قسمت دریافت کارنامه مشاهد و چاپ نمایند.
 
نکته 2: آزمون دارای نمره منفی نمی باشد.
 

منابع آزمون MSRT (MCHE)

رفرنسهای آزمون تافل و همچنین کتابهای تافل لانگمن- بارنز -کیت -cbt و تستهای تافل ibt و pbt را مطالعه کنید.
منبع سوالات متغییر و خیلی مشخص نیست.
 
لغات دشوار و ضروری TPO تافل

مجموعه اصطلاح های متداول آمریکایی

مجموعه سوالات امتحان تافل ibt دوره ها قبلی و آزمایشی

نمونه اصلی سوالات امتحان تافل

فایل های لیسنینگ تافل ibt

تست های TPO تافل ۲۴ دوره ای

ویرایش چهارم کتاب ETS TOEFL

کتاب New Insight Into IELTS

 _______________________________________________________________
پسورد فایل:   sci-lab.ir
 

دانلود فایل گام های اولیه در شروع Listening و Speaking

این فایل ویدئویی یکی از بهترین منابع برای شروع کار بر روی مهارت شنیداری در آزمون های مختلف زبان انگلیسی می باشد. پرداخت و دانلود فایل ها از کادر روبرو

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

آگاهی رسانی
avatar