آشنایی با آزمون زبان انگلیسی عمومی (UTEPT) دانشگاه تهران و معرفی منابع

دغدغه بسیاری از دانشجویان و محققان از جمله دانشجویان دکتری در تعیین سطح زبان یکی از مسائل مهم و قابل تامل در دنیایی دانشگاهی ایران است.

  آزمون های متفاوتی جهت تعیین سطح و مهارت زبان انگلیسی در ایران وجود دارند که یا از طریق مراجع خارجی (IELTS , TOFEL) یا از طریق سازمانها و دانشگاه های (MSRT , EPT و . . . ) مختلف برگزار می گردد.

آزمون زبان انگلیسی عمومی دانشگاه تهران یکی از قدیمی ترین این آزمون ها در ایران است که دارای اعتبار مناسب در جامعه دانشگاهی ما می باشد. بنابر ادعای برگزار کنندگان، اين آزمون در سطح آزمون تافل طراحی شده است. شامل 100 سوال چهارگزينه‌ای می باشد. از اين تعداد، 30 سوال به گرامر و دستور زبان،‌ 35 سوال به واژه و معنای كلمات و 35 سوال به درك مطلب اختصاص می‌يابد.

مركز آزمون زبان عمومي دانشگاه تهران جهت سنجش مهارت زباني داوطلبان آزمون دكتري هر ساله، 6 نوبت آزمون زبان عمومي در فواصل زماني مشخص برگزار مي نمايد. اين آزمون در سطح آزمون تافل طراحي شده است و شامل 100 سوال چهارگزينه‌اي مي باشد. معمولاً در آخرین آزمون سال، همراه با آزمون زبان عمومی انگلیسی، آزمون زبان عمومی فرانسه نیز برای داوطلبانی که زبان آنها زبان فرانسه است برگزار می شود.

در زیر برخی ابهامات و سوالات مرتبط با این آزمون آوده شده است.

منابع این آزمون و مدت اعتبار مدرک آن ؟

منبع مورد ادعای برگزارکنندگان این آزمون همتراز با آزمون تافل است. مدت اعتبار مدرک آزمون زبان عمومي دانشگاه تهران دو سال از زمان برگزاری آن می باشد.

مدت زمان پاسخ گویی به سوالات؟

مدت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون 100 دقیقه می باشد. کل سوالات آزمون 100 سوال است

نحوه درخواست گواهی آزمون؟

جهت درخواست صدور گواهی، پس از اعلام نتایج آزمون، مشخصات خود را شامل نام، نام خانوادگی،‌ نام پدر، کد ملی و تاریخ آزمون را به آدرس ایمیل مرکز آزمون به نشانی utept@ut.ac.ir ارسال کرده و بعد از دریافت پاسخ ایمیل با کارت ملی به طبقه سوم اتاق 307 مراجعه و گواهی خود را دریافت نمایید.

حداقل نمره قبولی در آزمون برای مقطع دکتری؟

مره 60 از 100 و براي رشته هاي زبان و ادبيات فارسی، زبان و ادبيات عرب، فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم قرآن و حديث، مدرسی معارف اسلامی و فقه شافعی 50 از 100

 

نمره قبولی در آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران مورد تاييد کدام يک از دانشگاه های ايران است؟

نمره قبولی در آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران مورد تاييد اکثر دانشگاه های تهران و شهرستان ها می باشد.

آیا سوالات نمره منفی دارد؟

سوالات آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران نمره منفی ندارد

بخش های مختلف آزمون

آزمون از سه بخش تشکيل شده است: Structure and written expression (30), Vocabulary (30), Reading Comprehension (40)

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

آگاهی رسانی
avatar